• No categories

RADIO MISJI FARAON

Zapraszamy do zapoznania
się z Archiwum Audycji
Radiowych pani Barbary
Choroszy – "Radiowe TAJEMNICE ŚWIATA"
- wejdz tutaj
Bezposredni link do radia
www.barbarachoroszyradio.org

Choroby skóry, alergie

Sesja nr 78, WROCŁAW, 21.10.2007

Kochany Samuelu, czym jest coraz powszechniejsza choroba bielactwo i czym je leczyć?

EN-KI: Trzeba byłoby usunąć tę wszechobecną chemię, tę truciznę, którą wam serwują. To co mogę zaproponować na dzień dzisiejszy – kuracja. Kuracja może potrwać długo, ale przynosi efekty. Zatem, zacznij spożywać z suplementów ziołowych – korę dębu. Jeśli nie znajdziesz w kapsułkach – możesz zakupić do parzenia i pić. Pić – dwa razy dziennie po szklance. Efekty zatrzymania się tej choroby będą już widoczne po ośmiu tygodniach. Życzę wytrwałości.

Drogi Samuelu, moja córka nie słyszy na jedno ucho – uszkodzenie nerwu po śwince. Czy można jej pomóc?

EN-KI: I w tym przypadku ziemska medycyna, na dzień dzisiejszy – jest bezsilna. Jest to choroba pozornie niewinnie nazywająca się – “świnka”. U mężczyzn, czy płci męskiej – ta choroba, wiadomo co pozostawia. Natomiast u płci żeńskiej atakowane są oczy albo słuch. Na dzień dzisiejszy – twojej córce, aby choroba się nie posuwała, można pomóc poprzez zabiegi Reiki. Zaznaczam, że Reiki – to nie sekta, bo jeśli byłaby to sekta, to założycielem “sekty Reiki” – byłby Jezus, a jego nie posądzacie o to, żeby przynależał do sekty. Więc, znajdź terapeutę, który wykonuje zabiegi Reiki i kilka, kilkanaście zabiegów – niech dziecko otrzyma.

Moja koleżanka ma bardzo alergiczne dziecko, z bardzo wrażliwą, swędzącą skórą. Jak można mu pomóc?

EN-KI: Jeszcze rok, dwa – a co druga istota na Ziemi będzie alergikiem. I tutaj trzeba byłoby znaleźć przyczynę. Alergia – to już tylko skutek. Proponuję zrobić dziecku badanie grupy krwi i na podstawie grupy krwi, wprowadzić wyżywienie, czyli dziecko musi się odżywiać zgodnie z grupą krwi. Bo, dziecko ma alergię jelitową – tyle mogę powiedzieć.

Sesja nr 80, WARSZAWA, 16 GRUDNIA 2007

Bliska mi osoba, dziewczyna, ma przykrą chorobę – łuszczycę. Czy coś możesz na to poradzić, bo w opinii lekarzy nie ma na to lekarstwa?

EN-KI: A tak naprawdę, co jest uleczalne w opinii lekarzy? Łuszczyca jest to choroba układu nerwowego przede wszystkim. Przyczyna jest w mózgu, skutek – na skórze. Złagodzić – czym można tę fizyczność, czyli na skórze? Jest to żmudne, ale warte zachodu. Otóż, tak mało szanowane ziele, JASKÓŁCZE ZIELE, które leczy różne przypadłości. I w tym zielu, czyli w tym wywarze, należałoby się kąpać, moczyć. A przede wszystkim przeprogramować swój “centralny komputer”, mózg, i powiedzieć sobie: “Nie mam żadnej choroby”. “Jestem zdrowa” lub “Jestem zdrowy” w zależności od tego, kto tę przypadłość posiada. I wtedy dopiero można oczekiwać wyników, pozytywnych wyników.
SESJA nr 81 BYDGOSZCZ 16 MARCA 2008

PYTANIE: Bardzo dziękuję, pytanie od Marcina. Mam problemy z cerą, proszę o wskazówkę jak sobie z tym poradzić? Różne preparaty nie skutkują.

EN-KI: Nie wszystko stosowałeś. Nie piłeś jeszcze, jako oczyszczenia organizmu – jaskółczego ziela. I nie słuchaj, że jest to trucizna, bo podam tobie prosty przykład. Piękne małe ptaszki, jaskółki, kiedy chorują – leczą się mleczkiem z jaskółczego ziela. Czy jesteś słabszy od jaskółki? Chyba nie. I skoro jaskółki przetrwają i leczą się, to i ty się wyleczysz. Przede wszystkim, musisz oczyścić krew, a to tobie oczyści. Trzy miesiące – nie tylko pić, ale i używać do przemywania twarzy. I nie stosuj żadnych pachnideł, ale szare mydło z siarką i wtedy zobaczysz jak kuracja będzie przebiegać pomyślnie.

PYTANIE: Dziękuję, pytanie od Renaty z New Jersey. Mam problem z bardzo suchą skórą, która powoduje swędzenie. Co powinnam robić?

EN-KI: Szukać przyczyny wewnątrz. Nie używać tych pachnideł, mazideł produkowanych przez dzisiejszą kosmetologię, bo jest w nich chemia. Dodawać do kąpieli w znacznej ilości olejki naturalne i to po pewnym czasie spowoduje, że twoja skóra zostanie odpowiednio natłuszczona. Nie ma większego problemu, tylko to, że chcecie wyglądać pięknie, pachnąco, nie zważając na to, co wam serwuje chemia. Do obmycia ciała – zwykłe szare mydło, albo mydło zrobione na bazie koziego tłuszczu.

Sesja nr 95 Bydgoszcz 1luty 2009

PYTANIE :Bardzo dziękuję, następne pytanie od Roberta. Mam problem ze skórą rąk. Kilkakrotnie byłem u alergologów i dermatologów – którzy stwierdzili, że to alergia lub egzema. Czy można temu zaradzić?

EN-KI: Żadna „filozofia“ wydać taką diagnozę. Pewnie, albo to, albo – to, jak nie alergia, to na pewno egzema. I tutaj trzeba by było trochę cierpliwości. Przede wszystkim, ręce muszą być moczone codziennie w wywarze z jaskółczego ziela i natłuszczane olejem. Najlepszy do tego jest olej rycynowy. A jeśli to jest alergia, to trzeba znaleźć przyczynę, bo to, co się dzieje – tylko skutkiem jest. Według mego „zrozumienia“ jest to alergia nie na rękach. Na rękach to jest już skutek. Masz alergię jelitową i tym się zajmij. Słucham

Sesja nr 104, Kraków, 7 luty 2010

IWONA: Bardzo dziękuję. Witaj En-Ki, jaki polecałbyś specyfik na poprawienie elastyczności i lepszej kondycji skóry twarzy? Dziękuję i pozdrawiam, Krzysztof

EN-KI: Krzysztofie – zakup sobie tę nalewkę na złocie i pryskaj nią twarz. Po jakimś miesiącu zobaczysz jaki będzie z tego rezultat. Smaruj też twarz… nie tylko twarz, ale – łykaj także kolagen. Też zmieni się twój wygląd. Słucham

Sesja nr 123, Karczewo, 18 wrzesień 2011

JOANNA – Skoro zaczęliśmy mówić o sprawach zdrowotnych, to chciałabym na swój temat zapytać. Do tej pory zawsze uważałam siebie za bardzo zdrową osobę, a w tym roku, niestety, zdarzyło mi się być po raz pierwszy w szpitalu i miałam taką chorobę skórną, która się nazywa rumień guzowaty. Spuchły mi nogi, aż do takiego stopnia, że trafiłam do szpitala. Lekarze nie za bardzo potrafiłi mi pomóc, twierdzili, że to zęby, że muszę je wyrwać. Nie zrobiłam tego i poszłam do homeopoty, który stwierdził, że mam stan zapalny w płucach i dał mi lek homeopatyczny „Merkurius”, czyli na bazie rtęci i biorę go parę miesięcy, zrobiłam wyniki badań krwi i są one dobre. Oprócz tego mam alergie na materialy budowlane. Tocząsię prace obok domu w którym mieszkam i alergię już mam od roku.

EN-KI – I teraz słuchaj Joanno (Joanna : W jakim jestem stanie chciałam jeszcze zapytać?) ENKI – Powiedzmy w dobrym, ale to co zdiagnozowali medycy, to nie jest zgodne z prawdą, masz alergię i tutaj był ten ostry objaw, aż dziwne, że będąc w szpitalu nie zrobili testu, bo to nie był żaden rumień, nie rumień to jest w dalszym ciągu, ale alergia. I na dzień dzisiejszy organizm tak się właśnie buntuje, że objawia się w różny sposób tą alergią, dlatego się jest spuchniętym. To jest wysypka swędząca, czyli w różny sposób, ale to jest alergia, i co by też twój organizm trochę oczyścić, wzmocnić, także proponuję przez trzy miesiące picie glistnika, a potem niestety, będziesz musiała regularnie już brać lek przeciw alergiczny. Przykro mi to mówić, ale póki co wasze środowisko nie zacznie się oczyszczać, wasze organizmy tak będą buntowniczo reagować, bo to jest tylko i wyłącznie bunt organizmu na to, co się dostarcza do organizmu. Więc nic poważnego u ciebie nie ma. Słucham.

JOANNA – Przepraszam, czy mogę jeszcze w tej sprawie, chciałam się zapytać, czy to jest alergia nie tylko na materialy budowlane?- bo to była konkretna przyczyna, na pył z materiałów budowlanych. Czy jeżeli zmienię środowisko w tej chwili i zamieszkam gdzie indziej, czy to nie wystaczy, żeby alergia minęła?

EN-KI – Już może nie wystarczyć, bo nadszarpnęłaś tą gospodarkę hormonalną i tu musiałabyś do zupełnie zdrowego środowiska wyjechać, co jeśli chodzi o Polskę to jest mało prawdopodobne, bo nawet w tych waszych Bieszczadach, już macie zatrute środowisko. Więc lepiej będzie, jeśli przez trzy miesiące zaczniesz pić glistnik, a potem profilaktycznie, jedną małą tabletkę dziennie połkniesz. Nie uzależnisz się, spokojnie, a najgorszy czas przetrzymasz.

Sesja nr 171, 24 listopada 2013

MAŁGORZATA: To było ostatnie pytanie, ale jeśli można, to chciałam zapytać o choroby skóry i alergię. Jak można leczyć? Czy żywa woda nam pomoże? Dziękuję. 

EN-KI: Jak najbardziej. I tutaj też przykładem alergii jest Lucyna. Za nic nie mogła jeść truskawek, jabłek, bo zaraz dostawała swędzenia skóry. Od kiedy pije tę wodę, je jabłka, je truskawki i nic nie swędzi, więc pomaga, oczyszcza organizm Małgorzato. Jak już mówiłem oczyszcza organizm z wolno-rodników, które są tak naprawdę niepotrzebne w organizmie. Dlaczego ludzie w zamierzchłych czasach tak długo żyli? Posiadali w organizmie właściwie trzy składniki: wodór, kolagen i złoto i żyli, oj…, żyli bardzo długo. Przy tej Waszej wszechobecnej chemii nie będziecie żyć jak Matuzalem, ale przynajmniej w krzepkim zdrowiu można dożyć setki pijąc wodór, pijąc kolagen i pijąc złoto. To mogę polecić, bo też sam tak robiłem kiedy byłem na Ziemi. Słyszałem, słyszałem, że już więcej pytań nie ma, czyli poradziłem sobie z Wami tutaj dzisiaj. Zatem ja, EN-KI, za to sympatyczne spotkanie tutaj w Łodzi, Wam dziękuję.

Sesja 180 Chicago, z 30 marca 2014 r.

Ryszard: Pojawiły mi się na stopach takie brązowe plamki, które wyglądają jak piegi. Z tego co się dowiedziałem to jest zapalenie włosowatych naczyń krwionośnych. Jak można tę przypadłość wyleczyć? Dziękuję. Piotr.

EN-KI: Najlepiej byłoby laserem, ale też trzeba się przyjrzeć czy te plamki nie mają takich sobie czerwonych obwódek, bo jeśli są takowe, to są już plamki pochodzenia rakowego i wtedy trzeba byłoby jak najszybciej udać się do medyków, tam zastosować specjalnego rodzaju laser wypalający, bo to może być… Dobrze, do medyka proszę. Słucham.

Sesja nr 185, Chicago, 9 czerwiec 2014

Ryszard: Mój kolega w pracy ma łuszczycę i reumatyzm. Mówi mi, że łuszczyca ma wpływ na reumatyzm. Jak mu można pomóc?

EN-KI: Reumatyzm i łuszczyca są to dwie oddzielne choroby. Jedna z drugą nie ma nic wspólnego. To, że ten Twój znajomy ma te dwie choroby to trzeba oddzielnie leczyć jedno i drugie. Łuszczyca jest chorobą skóry i to też jest choroba raka, ale w tej najlżejszej formie. Pytasz się czym i jak pomóc. Gdyby Twój kolega chciał się zastosować do tych wskazówek, rad, to można by mu pomóc. Oczywiście, że musiałby być też pod opieką medyka, bo takie macie czasy, że wszystko inne co jest niekonwencjonalne to już jest be, bardzo be, więc to co mogę doradzić to powinien, jeśli nie kąpać się, to przynajmniej zrobić taki mocny roztwór z kory dębu i miejsce pokryte łuszczycą smarować. Później po takim posmarowaniu korą dębu niechby to wyschło, a następnie wziąć wazelinę i zrobić taką miksturę, czyli świeże ziele oregano i glistnika – najlepiej gdyby to ziele glistnika posiadało dużo mleczka, czyli sama końcówka gdzie są jeszcze kwiatki i to w moździerzu rozetrzeć na taką miazgę i potem połączyć z wazeliną, czyli zrobić z tego taką maść i tym smarować. Trudno mi powiedzieć w jakim terminie, jeśli będzie regularnie to stosował poczuje poprawę, może być to dwa, trzy miesiące i na pewno poczuje tę poprawę. Natomiast jeśli chodzi o tę druga sprawę, to powiedz swojemu znajomemu, że przez jego dom, czy też pod jego domem przebiega dosyć silny ciek wodny, który trzeba zneutralizować. Kiedy to uczyni, to spokojnie będzie już mógł egzystować i jego rodzina, bo tak naprawdę to nie tylko on choruje, ale rodzina też.

Ryszard: Czyli w jego domu trzeba zastosować kryształy?

EN-KI: Tak, czyli w każdym rogu mieszkania, czy też w bejsmencie [w piwnicy] należy ustawić kryształ. Wtedy ta energia cieku wodnego ominie ten dom i powoli wszyscy będą wracać do zdrowia. Możesz mu to przekazać.

Sesja nr 204, Chicago, 19 października 2014

Ryszard: Mam pytanie. Mój kolega w pracy ma łuszczycę paznokci. Chciałbym mu pomóc. Co powinien robić, aby tę łuszczycę paznokci wyleczyć? Dziękuję za odpowiedź.

EN-KI: Myślę Ryszardzie, że jest to sprawa głębsza. Paznokcie to już jest skutek, trzeba by było znaleźć przyczynę. Według mnie to przyczyną jest krew. Trzeba by oczyścić krew. Nie mówisz mi o tym jakie twój kolega ma podejście do medycyny niekonwencjonalnej, bo tutaj w dosyć szybki sposób można byłoby mu pomóc, gdyby tylko on zechciał. Musiałby zacząć pić jaskółcze ziele, które oczyści krew. Kiedy ostatecznie krew zostanie oczyszczona ustąpi łuszczyca. Porozmawiaj ze swoim kolegom i też się zastanowimy co dalej robić. Słucham.

Sesja nr 205, Łódź, 18 październik, 2014

Małgorzata: Co może być przyczyną nadwrażliwości czuciowej? Bywają dni kiedy mam wrażenie, że boli mnie skóra jakby była poparzona, aż się od tego robi mdło i duszno. Towarzyszy też temu uczucie jakby człowiek nie mógł się zmieścić w swojej materii. Czym to jest spowodowane? Katarzyna.

EN-KI: Coś mi się wydaje, Katarzyno, że masz problemy nie ze skórą, ale z układem nerwowym i tutaj radziłbym się, no niestety, udać do medyka, który stwierdzi… Albo, albo Katarzyno, jest takie jedno wyjście awaryjne co by Ciebie uspokajać, uspokajać system nerwowy, żebyś sobie sama, albo poproś swojego partnera, żeby masował twoje przysadki mózgowe i to powinno pomóc. Jeśli to nie pomoże, to czeka Cię wizyta u medyka. Słucham.

Sesja nr 88, Wrocław 21 września 2008

IWONA: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie od Adriana. Mam wielki problem z zębami, a dokładniej – recesja dziąsłowa, czyli opadanie dziąseł poniżej szkliwa. Może nasz drogi Samuel wie co zrobić, żeby te dziąsła powróciły na swoje miejsce, aby odrosły, bo dentyści twierdzą, że one nigdy nie odrosną. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

EN-KI: Medycy ziemscy dużo twierdzą, a – czasami się mylą. W twoim przypadku radziłbym tobie zastosować metodę prostą. Czyli – zacznij płukać dziąsła, jamę ustną – korą dębu. I po wypłukaniu – to trzeba kilka razy dziennie, przynajmniej trzy razy dziennie zrobić – zacznij pryskać jamę ustną – złotem. Mamy wyszkolonego alchemika, który bardziej jest alchemikiem, niż chemikiem. Zakup preparat, który on produkuje i tym też będziesz pryskał. Potrwa to kilka miesięcy, ale potem udowodnisz medykom – „racji nie mieli“ – powiesz im. Zacznij to robić natychmiast. Po sesji zgłoś się do Andrzeja – o podanie adresu poproś, tego alchemika. Słucham.

Sesja 219, z ŁODZI, z dnia 11-go stycznia 2015 r.

Małgorzata: Jak wyleczyć trądzik różowaty? Dziękuje Katarzyna.

En-Ki: Katarzyno, wiesz doskonale, że najlepszym lekarstwem będzie Glistnik, czyli przemywać ciało, czy twarz Glistnikiem bardzo ładnie, wszystko się będzie goić. Następnie po takim przemyciu bardzo dobrze oddziałowywuje na skórę kozie mleczko, śmietanka kozia. Wszystkie produkty, które są zrobione na bazie koziego mleka. Trochę cierpliwości Katarzyno i skóra powróci do normalności bez zażywania sterydów, antybiotyków i tam jeszcze innych wymyślonych przez medyków specyfików. Słucham.

Fundacja The mysteries Of the World

Adres korespondencyjny Fundacji:

The Mysteries of the World
P.O.Box 345 86
Chicago, IL. 60634 – 0586

SEKRETARIAT:

Barbara Choroszy: barbarachoroszy@yahoo.com
Ryszard Choroszy tel: (773)625-1409 & e-mail: ryszardchoroszy@yahoo.com