Sesja 297


Publiczny przekaz myślowy (telepatyczny) numer 297

Łódź, dnia 3-go listopada 2019-go roku

.

Istota Duchowa – Opiekun Ziemi ENKI za pośrednictwem medium, pani Lucyny Łobos-Brown odpowiada na zadane pytania. Obecny jest też Gość, Byt Duchowy z Syriusza

.

Małgorzata: Witam wszystkich bardzo serdecznie na dzisiejszym „chanellingu” [przekazie myślowym]. Witam naszych Wspaniałych Gości ze Świata Duchowego, witamy Enki, który najprawdopodobniej jest razem z Gościem z Syriusza – wierzymy głęboko w to i bardzo się cieszymy, że udało się doprowadzić do tego drugiego spotkania. Bardzo serdecznie wszystkich witam.

ENKI: I Ja… jako – Istota… Duchowa witam was na tym – dzisiejszym zgromadzeniu tutaj w Łodzi. A mamy już listopad, trzeciego – listopada. Cieszę się z was tutaj przybyłych i to, co zrobiliście, że ważniejsze było to dzisiejsze spotkanie od tego, co świętować na cmentarzu: kwiaty, znicze, bo tamto jest tylko dla ludzi. Świętować można przez – cały – rok, czyli tę pamięć. Nie trzeba robić tego na pokaz, ale to Ja nie będę komentował. Jestem dzisiaj wraz z Syriuszem, który, jeśli zajdzie potrzeba, to się włączy, a jeśli nie to dam sobie radę i będę odpowiadał na wasze – zadane – pytania. A teraz: słucham pierwszego pytania, słucham.

Małgorzata: Witajcie Przyjaciele Duchowi, w szczególności Enki. Dziękuję za wszystko, co robicie dla nas i naszych najbliższych, a w szczególności za odczuwalną opiekę. Moje pytanie: jak prawidłowo w dzisiejszych czasach powinniśmy celebrować [obchodzić] święto zmarłych, które na przestrzeni minionych lat uległo zniekształceniu? Dziękuję. Grażyna z Karczewa.

ENKI: Witaj Grażyno. A czy… pomyślałaś o tym, kto – to święto – wynalazł? – „dzień wszystkich świętych i zmarłych”? Co tak naprawdę świętujecie? Te… zużyte… ciała… czy już później kości? – bo… duchowi, który już opuścił materię jest wszystko jedno co się z tym ciałem stało. To obchodzenie tego święta zostało wynalezione albo opracowane i przekazane ludziom przez – kapłanów. Przyjęło się, przyjęło się, ale coraz więcej ludzi zaczyna o tym myśleć, co to właściwe – znaczy i… po co są te święta. Radzę wam też… MYŚLĄCYM – zastanowić się nad tym, czy duchowi, który opuścił materię, czy jemu zależy na… tych kwiatach na grobie, na tym zniczu? Czy liczy się przez cały rok pamięć, a nie – w jeden dzień. Słucham dalej.

Małgorzata: Jest mnóstwo literatury, jak również w Internecie jest ogrom wiadomości na temat perfekcji [doskonałości] budowy piramid w Gizie i nie tylko w Gizie. Kiedy ta wiedza będzie zrozumiana przez ludzi? Mirosława.

ENKI: Oj, Mirosławo, jeszcze trochę upłynie czasu, bo… umysły… ludzi, zwłaszcza tych w Egipcie, którzy mieli jak na dłoni podane, żeby dotrzeć do Grobowca i (!) otworzyć – prawdziwą – historię, co oznaczałoby dla nich wielką porażkę, dla tych pseudo-naukowców. Teraz o wszystko zaczyna się troszczyć właśnie Syriusz i to Syriusz już wyznaczył – kto – dojdzie do – Grobowca – Budowniczego – Piramidy i wyciągnie na światło dzienne nie tylko jego, ale i tablice – spisane, ale to jeszcze… potrwa. Już niedługo, bo… czas nagli i czas pędzi do przodu, dlatego to trzeba jeszcze najpierw na kolana sprowadzić religie świata, a potem otworzyć Grobowiec i (!) pokazać ludziom prawdę. Słucham.

Małgorzata: Na zdjęciach zrobionych kilka lat temu widnieją „orbsy” [kule energii]: żółte, różowe i białe. Czy kolory „orbsów” mają znaczenie? Mirosława.

ENKI: Żadnego znaczenia nie mają. Ona po prostu, dana istota duchowa, tak chciała zamanifestować [przejawić] to bycie na Ziemi przy danej osobie. Jedynie nie pokazują się w kolorze – czarnym, a… wszystkie inne barwy, ciepłe barwy są dopuszczalne i orby, czyli… czyli to są istoty duchowe – mogą przybierać te barwy i pokazywać się ludziom. Słucham.

Małgorzata: Dziękuję Enki za możliwość spotkania się tutaj w Łodzi, za ciekawy wykład Billa. Co znaczy w Świecie Duchowym symbol piramidy? Jarek.

ENKI: Cóż może znaczyć… Piramidy już od zarania ludzkości były – budowane. Przecież już za czasów, kiedy – była – Atlantyda i zbudowanie – pierwszej – Piramidy Światła, była na Atlantydzie, tak, że czas budowy piramid na Ziemi wynosi ponad dwanaście tysięcy lat. Piramidy dalej będą budowane po to, żeby: przekazywać ludziom w ten sposób energię, po to, żeby pomagać, leczyć i teraz dopiero, kiedy Syriusz upora się z Oczyszczaniem na Ziemi Piramidy będą rosły na Ziemi jak przysłowiowe – grzyby – po deszczu. Słucham.

Małgorzata: Witaj Duchu Enki. Mam pytanie odnośnie posługiwania się wahadełkiem – Zofia. I pytanie teraz. Czy każdy może posługiwać się wahadełkiem czy trzeba też mieć odpowiednie umiejętności i czy wahadełko zawsze wskazuje właściwe odpowiedzi?

ENKI: No cóż Zofio, tak to zostało ustalone przez samego Stwórcę, że każda istota ludzka może mieć predyspozycje [warunki] kontaktowania się ze Światem Duchowym, rozmawiania, jak i… posługiwania się tak zwanym „sprzętem”, czyli inaczej mówiąc wahadełkiem. Każdy może, ale czy… zawsze wahadełko, bo to jest takie porozumiewanie się z Istotami Duchowymi, czy zawsze taki kontakt [styczność] z wahadłem przekazuje – prawdziwą – odpowiedź? To też zależy Zofio, co w danej chwili masz w głowie, bo często tę energię wahadło pobiera z twojego umysłu, więc zanim weźmiesz do ręki wahadło twój umysł musi być – czysty, niezmącony, bo jak będzie zmącony to możesz mieć fałszywą odpowiedź i fałszywy przekaz. Słucham.

Małgorzata: Witaj Kochany Enki. Chciałam zapytać czy wojna, o której wspominałeś jest w dalszym ciągu nieunikniona? Anna.

ENKI: Tak, Anno, w dalszym ciągu… jest nieunikniona, w dalszym ciągu mędrcy tego… świata prą do tego, żeby zdziesiątkować populację ludzką, bo uważają, że tylko w ten sposób można zmniejszyć populację. Tak, że… jeżeli się to odciągnie jeszcze powiedzmy z rok to będzie wszystko. Wojna… już się faktycznie nie rozpoczęła, no jeszcze nie całkiem w Europie, nie w Polsce, ale… jest już na… granicy tych rozruchów, więc musicie zachować spokój, bo to jest najważniejsze żeby nie było takiej – uczuciowej energii, bo to działa… na niekorzyść ludzi, ale na korzyść tych, którzy wywołają wojnę. Słucham.

Małgorzata: Czy podział Polski będzie miał miejsce? Dalej nie czytam, bo już właściwie była odpowiedź, ale czy podział Polski będzie miał miejsce? Od Anny pytanie.

ENKI: Przyjrzyj się tak Anno dokładnie temu, co się dzieje w Polsce, kto się osiedla na tych terenach. Weź wschodnie tereny – Ukraina masowo się osiedla w Polsce. Weź zachodnie tereny, gdzie Niemcy już się coraz to bardziej posuwają w stronę Polski, gdzie już okupują zakłady czy inne przedsiębiorstwa, to więc – co to jest? Czy to nie jest już taki cichy podział? Słucham dalej.

Małgorzata: Dzień dobry Enki. W Internecie krąży cytat przypisywany Albertowi Einsteinowi: „Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej (Małgorzata: to jest cytat Einsteina), ale czwarta wojna będzie na kije i kamienie”. Czy mogę Cię Enki poprosić o komentarz? Dziękuję. Tomasz z Londynu.

ENKI: Jeżeli dojdzie do tych rozruchów wojennych, trzeciej wojny światowej to rzeczywiście będzie na krótko, bo mogą użyć tej najgroźniejszej broni, której się boją ludzie. Ale to będzie, jak to mówią: „szybko i bezboleśnie”. Czwartej wojny światowej nie będzie, bo… nie będzie już… z kim wojować i kogo niszczyć. Tak, że jeśli… macie się obawiać, to obawiajcie się teraz, ale tej trzeciej wojny światowej, nuklearnej, jądrowej, czyli tej biologicznej, bo… tu jest cały ten arsenał broni przygotowanej do użytku. Słucham.

Małgorzata: Witaj Enki. Aparatura pomiarowa do badań tak zwanych fal Schumana notuje ostatnio skrajnie wysokie wartości energetyczne. (Małgorzata: chodzi o drgania Ziemi). Czy fale te mogą powodować u ludzi dolegliwości bólowe i zachowania agresywne [wrogości]? Są osoby odbierające je pozytywnie [korzystnie]. Od czego to zależy? Dziękuję. Katarzyna i Radosław.

ENKI: Tak to określiliście, a Ja to określę inaczej, tak, jak to teraz się dzieje. A dzieje się tak, że już jest – stosowana broń – biologiczna, bo to jest broń biologiczna, bo tutaj chodzi o to, żeby nie zniszczyć całkowicie całą Ziemię, ale – populację – ludzką. Czy da się coś zrobić? Przecież – było – wyraźnie powiedziane, że musi dojść do zmniejszenia populacji ludzkiej, do Oczyszczenia Ziemi. Tyle razy mówiłem i powtarzać jeszcze będę, że ci, co będą mieć ZABEZPIECZENIE energetyczne, to nawet gdyby się bardzo źle działo wokół, życia nie stracą, ale to – jakoś nie dociera do… do ludzi. Słucham dalej.

Małgorzata: Witaj Opiekunie Ziemi. Dziękuję za obecność Świata Duchowego w moim życiu. Proszę o odpowiedź na dwa pytania. Na dworze króla Jana III-go Sobieskiego była postać o imieniu Marek, którego król obdarzał dużym zaufaniem. Wielokrotnie zastanawiałem się nad ta postacią, wzbudza ona we mnie sentyment. Czy to coś ważnego dla mnie? Dziękuję. Rafał.

ENKI: Jak kiedyś Rafale tak i… po dzień teraźniejszy mają ci możni tego świata takich doradców, czyli inaczej mówiąc takie media, które kontaktują się [porozumiewają] z zaświatem i (!) te przekazane wiadomości przekazują danym… postaciom. Ależ oczywiście, że… królowie posługiwali się tak zwanymi pomocnikami, którzy z kolei mieli ten kontakt [połączenie] z zaświatem. Na dzień obecny Rafale to, to nic nie znaczy  i do niczego nie prowadzi. Najważniejsze jest to… Rafale, żebyś nie wyszukiwał z historii czegoś, co według ciebie ma znaczenie albo jest ważne. Przyjrzyj się dokładnie temu, co dzisiaj się dzieje na Ziemi. Rafale, przecież tyle razy miałeś mówione i powtórzę tu, na tej sali raz jeszcze: masz opiekę, MASZ zabezpieczenie, więc nie lękaj się niczego i nie wyszukuj w historii osób wybitnych, które mogą mieć jakieś znaczenie na dzień teraźniejszy. Słucham dalej.

Małgorzata: W czasie modlitwy powszechnej zwracam się do Boga Stwórcy po Imieniu. Po chwili ręce od wewnętrznej strony stają się ciepłe, czuć delikatne jakby ukłucia. Co wówczas się dzieje? Dziękuję za odpowiedź. Rafał.

ENKI: Często Rafale prosisz o wiadomości, o znaki, żebyś dostał. Czyż Modlitwa Pańska, którą przekazał sam Jezus – jest właściwe tą najważniejszą. Trzeba dokładnie się wsłuchać w słowa tej modlitwy i kiedy ją odmawiać szczerze i energia płynie z serca, to także Energia, Energia samego Boga dociera do ciebie. I tak powinien czynić każdy – jeden – człowiek. Słucham.

Małgorzata: Ostatnio przeżyłam boleśnie kilka rozstań z czworonożnymi przyjaciółmi. Jaka jest dalsza droga zwierząt? Czy jeśli ucieleśniamy się w jakiejś krainie szczęśliwości, to wszystkie będą… (Małgorzata w stronę osób na sali: przepraszam, proszę o podpowiedź).

Głos z sali: Wszystkie będą jaroszami.

Małgorzata: …czy wszystkie będą jaroszami? (Małgorzata: To jest od Barbary).

ENKI: Barbaro, witaj. Co masz na myśli… czyli krainę szczęśliwości – tu, na Ziemi czy w Świecie Duchowym? W Świecie Duchowym są pokarmy duchowe, można pociągnąć energię – ze Słońca i tym właśnie żywią się Istoty Duchowe. Natomiast zwierzęta, różne zwierzęta, kiedy tracą tę powłokę cielesną są oddelegowywane do innych Wymiarów, do innych Galaktyk. W przeciwieństwie do istot ludzkich, które muszą przejść drogę Umbralu zwierząt to nie dotyczy. Zwierzęta po opuszczeniu powłoki z miejsca są przeznaczone do innych Wymiarów. Mogą kolonie zabierać, ale mają lepszy statut dalszego życia duchowego niźli mają ludzie. Słucham.

Małgorzata: Jaką powinnam wybrać piramidę? Myślę raczej o małej, aby zapewnić domowi ochronę w czasie Oczyszczania. (Małgorzata: To również od Barbary pytanie).

ENKI: A to już będzie zależało od ciebie, Barbaro, jak ustalisz z panem, który ją będzie ci – robił. Uważam, że jeżeli będzie to w domu, to – piramida – nie musi być – wielkich – rozmiarów. Może być niewielka, bo… też będzie promieniować energią i zabezpieczać twój dom czy twoje mieszkanie. Najważniejsza jest ENERGIA. Tak jak za czasów, kiedy to… miałoby być zniszczone miasto Sodoma-Gomora, tam też Aniołowie znaczyli na drzwiach… domostwo. I wtedy ta energia ochraniała ten dom i mieszkańcom nic się nie stało. Teraz może być podobna sytuacja. Nikt nie będzie znaczył na drzwiach… kredą odpowiednich znaków, ale każdy powinien chociaż niewielką piramidę mieć w domu. Nie zabierze wam dużo miejsca. Może potem służyć jako energia, energetyzowanie i żywności, i leków, a przede wszystkim będzie promieniować energią w Kosmos i zabezpieczać domostwo. Słucham.

Małgorzata: I ostatnie pytanie od Barbary. W jaki sposób powstrzymać działania Kościoła w Polsce? Ostatnio księża wezwali policję, gdy podczas mszy dziecko nie mogło połknąć hostii, tylko schowało ją do kieszeni. Barbara z Łodzi.

ENKI: A to już trzeba zostawić… Syriuszowi, bo… Kościół, czyli religia, zwłaszcza ta pols… katolicka za dużo sobie pozwala. Myślą, że rządy są już pod ich panowaniem. Jeszcze trochę. Nie będę się tutaj wypowiadał, bo tu wchodzicie na – ścieżkę – polityczną, a Ja tego unikam jak… nie ma takiej święconej wody, ale… staram się CHRONIĆ same medium, więc Barbaro, każdy, ale to każdy bez wyjątku otrzyma TO, na co sobie zapracował, zwłaszcza religia katolicka. Słucham.

Małgorzata: Czy jest jakaś uniwersalna metoda, aby móc skutecznie porozumiewać się ze swoją duszą? Mirosława.

ENKI: Ze swoją duszą to nie, ale… z Aniołem Stróżem tak. Zawsze dostajecie podszepty, ale to każdy dostaje, tylko – istoty ludzkie – wy to lekceważycie. Włączacie swój „genialny” [„błyskotliwy”] rozum i nim się kierujecie, co w większości sprowadza was na… na manowce, więc po raz już który, nie wiem który, ale po raz który – mówię: zacznijcie, zacznijcie słuchać – pierwszego – podszeptu, który zaczyna płynąć, bo to jest wiadomość od waszego takiego przybocznego Anioła Stróża, który JEST z wami, z każdym z was już od urodzenia aż do – opuszczenia – materii. Słucham.

Małgorzata: Każde imię niesie ze sobą pewien ładunek energetyczny. Sam Enki mówiłeś, że nie powinniśmy zdrabniać swoich imion. Proszę powiedz, czy prawdą jest, że matka Jezusa miała na imię Miriam a nie Maria? A jeśli tak, to co ta zmiana imienia powoduje, jakie miała znaczenie? Mirosława.

ENKI: Ma, częściowo ma, bo… imię powinno się składać – z siedmiu – liter, tyle ile jest w imieniu czakr. Kiedy… imię składa się z dziewięciu, ośmiu liter to wtedy nie mieścisz się w liczbie czakr i trzeba dopiero… numerologia, jak to nazywacie, żeby znaleźć zastępczą czakrę, a wy jesteście uzależnieni od Kosmosu, od piramid, Planet, które oddziałują na istoty ludzkie i każda istota ludzka podlega danej Planecie, więc imię w istocie MA duże znaczenie i powinniście się ograniczyć do tego, żeby zmieścić się – w siedmiu – literach. Słucham.

Małgorzata: Chwała Bogu Jahwe, Enli, Enki i Światu Duchowemu. W Egipcie, w Świątyni Horusa, w sanktuarium znajduje się ołtarz. Co było w ołtarzu? Tam znajduje się też oko Horusa na ścianie, co emituje [promieniuje] energią. Jakie ma to znaczenie dla tego miejsca? Andrzej.

ENKI: Jakie ma znaczenie. Andrzeju, w tej chwili… to, co zrobili Egipcjanie… w Egipcie… można przyrównać do… energii karygodności. Pewnie, że… zostały wam przekazane znaki, znaki dotyczące tego, co było kiedyś, po to żeby – na czas – dzisiejszy… chcą – wykorzystać. Dużo z tych rzeczy zostało nawet zrobione przez, przez ludzi i nie ma to większego znaczenia. Na razie, póki jeszcze całkowicie Syriusz nie zawładnie Egiptem, to… jeszcze ci rządzący będą mącić w głowach istotom ludzkim. I świątynie… powstałe w Egipcie mają na celu to, żeby… mącić – w głowach – ludziom. Słucham.

Małgorzata: Jaką techniką były wykonywane egipskie hieroglify, kartusze i płaskorzeźby? Andrzej.

ENKI: No, jak myślisz Andrzeju? Teraz jest takie modne robienie wszystkiego – laserem. Przecież w zamierzchłych czasach, czasach jeszcze Atlantydy – laser był powszechnie znany. Laser był stosowany przy… nawet przy budowie Piramidy, co… później zostało to… zatrzymane, gdzieś zamknięte. Nie dopuszczali, zwłaszcza religie świata do świadomości ludzkiej, że… tu na Ziemi pomagali Bracia z Kosmosu, więc powiem krótko, bo [do] tych wszystkich tworów, które były zrobione za dawnych czasów w Egipcie był stosowany laser, tak jak przy budowie Piramidy, Głównej Piramidy Cheopsa. Słucham.

Małgorzata: Otwarcie połączenia Giza-Orion, jakie będzie mieć następstwa dla Ziemi i ludzi tu żyjących? Mirosława.

ENKI: Dobre, bardzo dobre znaczenie, kiedy – otworzy się ten – kanał łączący centrum [ośrodek], które się znajduje w Egipcie – w Gizie i w Piramidzie Głównej, ale trzeba najpierw wykonać ten obrzęd, o którym już wcześniej była mowa i sarkofag przesunąć – do pierwszej – Gwiazdy Pasa Oriona, i do sarkofagu włożyć mumię Budowniczego. Wtedy – otworzy się ten – kanał czasoprzestrzenny łączenia – Ziemi – z Pasem Oriona, czyli z tą pierwszą Piramidą, która tyle zrobiła i robi dla, dla Ziemi. Ale na to trzeba jeszcze poczekać małą chwilę, kiedy to dotrą do Grobowca i wykonają ten obrzęd, o którym była mowa już dużo wcześniej. Słucham. 

Małgorzata: Według astrologów jesteśmy w okresie, kiedy nasze myśli mogą się szybko materializować. W Internecie jest wiele wpisów negatywnych [niekorzystnych], złośliwych i złorzeczących. Jaki jest energetycznie skutek takich komentarzy? Dziękuję. Halina.

ENKI: Czyli ten komentarz – Halino, trafia w tych, co – to – piszą, bo jest wyraźnie powiedziane, że każdy, każdy otrzyma taką zapłatę na jaką sobie zapracował i otrzyma taką energię jaką wysyła. Tak, że… spokojnie, nawet kiedy się tobie to nie podoba, bo podobać się nie ma co, to patrz na to ze spokojem, bo… ci co… są pełni złośliwości to są ich właściwie ostatnie takie… emocje [nastroje], podrygi. Dostaną, dostaną to, na co sobie zapracowali. Słucham.

Małgorzata: Pytanie od Joanny. Do odsłaniającego się po topnieniu lodowców lądu Arktyki, bogatego w surowce naturalne mają roszczenia USA, Rosja, Kanada i nawet Chiny, które z nią nie sąsiadują. Czy nie powinny to być ziemie międzynarodowe? Jak to się wszystko ułoży? Joanna z Warszawy.

ENKI: Ano, powinno być to – międzynarodowe, a że mają zakusy… zagarnięcia… tych wysp, które się pokazują, to jest już nienormalne, ale… [wypowiedziane z westchnieniem] spokojnie, spokojnie Joanno, bo… temu wszystkiemu, co teraz się dzieje bacznie przygląda się nikt inny jak – Syriusz i to… Syriusz potem może przejąć i kontrolę, i te – pojawiające się nowe ziemie. Tak jak – kiedyś było powiedzie – przez właśnie Syriusza, że tak naprawdę – Ziemia – ODSŁONI jeszcze nowe lądy, nowe wyspy i… to jest tego bardzo dużo. Ludzie się zastanawiają: „no dobrze, wypływają wyspy, a co… a co z tą wodą?”. I nad tym Bóg pomyślał. Przecież… wody nie przybędzie, bo… topniejące się lodowce będą odparowywać w Kosmos. To jest już taka technika, że… mogą tę wodę – zabierać – w Kosmos, tam, gdzie są niedobory wody. Tak, że teraz niech się bawią, niech próbują rywalizować, kto co zabierze. Nikt, z tych tutaj rządzących na Ziemi, nie zabierze tych nowo powstających wysp. To już będzie należeć do przybyłych Istot z Syriusza. Słucham.

Małgorzata: Czy Umbral wygląda tak samo nieprzyjaźnie dla wszystkich dusz, czy osoby wysoko rozwinięte duchowo, na przykład Gandhi, Jan Paweł II, lamowie widzą w nim nie tak mroczny, lecz bardziej przyjazny świat? Halina.

ENKI: Halino, tak się składa, że ale to wszyscy, chociaż na krótko, ale muszą przejść przez tę strefę Umbralu. NIE MA, że to był ktoś wysoko postawiony, czy na przykład zmarły papież – też musiał przejść przez Umbral, nawet po to, żeby się potem znaleźć nie w niebie, tak jak kapłani go wysyłali, ale w czyśćcu. Dopiero od samego czyśćca można się piąć – wyżej, ale do tego też potrzebny jest czas, czas, nauka, pokora, miłość wobec tych istot przybywających. Praca i jeszcze raz dużo, dużo pracy. Zmarły – papież – Jan Paweł tam nie jest papieżem, tak jak tutaj, tylko… musi pokazać swoje prawdziwe oblicze i pracować, jeszcze raz pracować na rzecz pomagania przybyłych, przybyłych do danej kolonii czy do czyśćca Istot Duchowych. Dlatego jeszcze raz powtarzam (i jeszcze będę chyba nie raz powtarzał), że Umbral – nikogo, ale to nikogo nie minie. Każdy musi tam się zaczepić: a to na kilka godzin, kilka dni, na kilka miesięcy, może kilka lat, bo to zależy od danej Istoty Duchowej. Słucham.

Małgorzata: Kościół rządzący, ale także spora część społeczeństwa boi się i sprzeciwia edukacji seksualnej w szkołach, chcąc pozostawić ją tylko w rękach rodziców, ale tak naprawdę, to i w rękach Kościoła, który w tej chwili ma na nią wielki wpływ. Niedawno dowiedziałam się, jakie pytania są sugerowane dzieciom przy okazji przygotowań do spowiedzi przed pierwszą komunią świętą. Byłam w szoku [wstrząśnięta]. Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Joanna z Warszawy.

ENKI: No cóż Joanno, lubisz kiedy… Enki wsadza kij w mrowisko. Masz to zadowolenie. Nie dam się wprowadzić – w to mrowisko, a to ze względu na… na medium, bo to ONA będzie na tym cierpieć. Czy ty nie widzisz tego, że teraz Kościół przejmuje władzę pod każdym względem, że do tego doprowadzili właśnie… rządzący teraz, ten rząd wasz? I… długo to nie potrwa, to rządzenie Kościoła w Polsce. To, co podają ludziom i co mącą w głowach, w głowach dzieciom – też tutaj rozwijać tego tematu nie będę, bo doskonale wiesz o tym, ale TO, co mogę powiedzieć: to naprawdę długo nie potrwa. Nie będzie – ten kraj – pod rządami – Kościoła. Słucham dalej.

Małgorzata: Jaki ustrój powinien być w Polsce, w krajach na Ziemi? Będzie jeden język, czy wraz z nim staniemy się Ziemianami, a nie Polkami, Czechami? Halina.

ENKI: A co masz przeciwko Czechom?…

Lekki śmiech zebranych.

ENKI: …bo Ja nic. Czy uważasz, że… inne kraje są złe, a tylko Polska jest dobra? I w Polsce – nastąpi – RADYKALNE – Oczyszczanie, tak jak to… już dzieje się – na – całym świecie. Nie będę komentował Halino – nie będę komentował, bo… nadchodzący już nowy rok przyniesie bardzo dużo zmian, niekorzystnych zmian, a wy czekacie na dobrobyt, na zmiany? No to dobrze, poczekajcie. Słucham.

Małgorzata: Ostatnio w krótkiej wypowiedzi w telewizji rzecznik episkopatu polski nawiązał do tego, że w oryginalnej Biblii w języku hebrajskim występuje słowo: „nie morduj”, zamiast, jak rozumiem: „nie zabijaj”. Zwróciło to moją uwagę, ponieważ to oznaczałoby, że mają dostęp do tej oryginalnej wersji i wiedzą, że ta przekazywana ludziom została zniekształcona. Czy mógłbyś to skomentować Enki? (Małgorzata: To jest od Joanny z Warszawy).

ENKI: Joanno, tak jak powiedziałem przed chwilą: oj lubisz, lubisz – wsadzać kij w mrowisko. Nie będę komentował tego – twojego – pytania, bo… życie już w nowym roku da ci odpowiedź. Postaram się o to, postaram się o to żebyś dostała odpowiedź i to w bardzo krótkim czasie – właśnie na to pytanie. Słucham.

Małgorzata: Temat śmierci fizycznej pojawia się w rodzinach, gdy dotknie kogoś bliskiego. W rozmowach w rodzinie, szkole praktycznie nie istnieje. Czy upadek religii to zmieni? Halina.

ENKI: Śmierć… czyli… ta zmiana, opuszczenie powłoki cielesnej przez ducha to było – jest – i będzie. Ludzie nie będą żyli wiecznie, bo… nie są do tego przygotowani. Nie ma czegoś takiego. Tylko bogowie mogą żyć wiecznie, a śmiertelność – wśród – istot – ludzkich czy innych, czy na innych Planetach jest tylko, uzależnione jest to od tego, jak długo będziecie żyć na Ziemi. Ale – do tego przyjdzie jeszcze czas, bo wyraźnie Bóg powiedział: „Przy Oczyszczaniu – daję – jeszcze – tysiąc”…

Zmiana kasety do nagrywania.

ENKI: …Przy Oczyszczaniu Bóg daje jeszcze tysiąc lat na uporządkowanie Ziemi i to się już zaczęło. A… to, co się będzie działo od nowego roku, to… już będzie zależeć od tej współpracy z Syriuszem, a My, Ja i Mój Brat, którzyśmy mieli PIECZĘ nad Ziemią, też musimy się przystosować do decyzji Rady Bogów. To – będzie – zrobione. Słucham.

Małgorzata: I pytanie teraz od Agnieszki Adamowicz z Podlasia. Pozdrawiam Cię serdecznie Enki oraz Świat Duchowy, który wraz z Tobą pracuje przy obecnej przemianie na Ziemi. Pytanie, które pragnę do Ciebie skierować dotyczy kontaktów ze Światem Duchowym, które miałam w dzieciństwie. Miałam Opiekuna Duchowego i z łatwością przenosiłam się w Świat Duchowy. Kim był ten Opiekun, jakie jest jego imię? Bardzo za nim tęsknię. Jak odnowić te kontakty w życiu dorosłym? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

ENKI: Agnieszko, te kontakty są cały czas w tobie, a to, co miałaś, miałaś od swojego osobistego Anioła Stróża. Dużo złego w twoim życiu zrobiła rodzina, bo ty nie ukrywałaś tego, że masz kontakty z zaświatem, ale… rodzinie się to nie-podobało, więc sukcesywnie zwalczali te predyspozycje [umiejętności] u ciebie. Teraz – trzeba spokojnie otworzyć się na… ponowne połączenia z Nami, Światem Duchowym, cierpliwie zaczekać, poprosić o przywrócenie – tego – co było – w dzieciństwie. Otrzymasz, daję ci gwarancję, że otrzymasz. Słucham.

Małgorzata: Pytanie od Macieja. Czy dojdzie do przekopu Mierzei Wiślanej w Polsce? Maciej z Gniezna, Maciej Górski.

ENKI: Jeszcze nie, Macieju. Teraz, na razie, to… ten skorumpowany rząd, który się zjednał… z tymi odzianymi na czarno, będą – oni – robić wszystko, żeby istoty ludzkie stłamsić, ale nie będą działać na rzecz – ulepszenia – życia – ludziom. Tak, że spokojnie, to nie jest jeszcze ten czas. Słucham.

Małgorzata: W Europie, duże koncerny, które produkują napoje dokonały potężnych odwiertów w ziemi, z której czerpią tysiące hektolitrów wody. Czy w Polsce i Europie może zabraknąć wody? Maciej.

ENKI: Nie może, ale jeśli… będzie tak zużywana woda jak jest obecnie, to może dojść do zanieczyszczenia tej wody i braknie takiej prawdziwej wody, nadającej – się – do – picia. Ale to wszystko, jeżeli już się stanie, to tylko zawdzięczać można ludziom, właśnie ludziom. Słucham.

Małgorzata: Mamy dwa pytania od Wiktora i Olivii. Witaj Drogi EA. Pozdrawiamy Cię bardzo serdecznie i wszystkich obecnych na tej sali w Łodzi. Czy można powiedzieć, że niektóre pytania, jakie są zadawane w czasie Twoich spotkań z nami są podsuwane przez Istoty Duchowe lub przez nasze Duchy Opiekuńcze? A skoro tak, to czy jest to w tym celu, abyś mógł przekazać takie wiadomości, które w danym czasie są potrzebne? A tak w ogóle, to chyba nie można mówić, że się ma „swoje pytanie”, bo przecież pojawiają się one pod natchnieniem, więc pochodzą od Kogoś ze Świata Duchowego, prawda?

ENKI: Często tak bywa, Wiktorze i Olivio, że pytania są… sterowane, podpowiadane przez Świat Duchowy. Na tyle… istoty ludzkie nie są… przebiegłe, żeby w danej chwili zadać konkretne pytanie. Swoją przebiegłość to macie, jak najbardziej, ale zadawać Mi pytania odnośnie zwłaszcza polityki, której Ja serdecznie nie… no – nie lubię…

Lekki śmiech zebranych.

ENKI: …więc… często jest tak, że… Anioł Stróż albo Opiekun podsuwa myśl i wtedy wy z radością piszecie takie pytanie uważając, że to jest takie właśnie mądre i wasze, więc… trzeba, trzeba z rozwagą i ze spokojem takie pytanie zadać i od razu przychodzi na myśl tooo, żeee: to nie jest moje. To jest PRZYSŁANE ze Świata Duchowego, a ja użyczyłem mu swojej ręki”. Dalej słucham.

Małgorzata: I drugie pytanie od Wiktora. Pewnej nocy wiedziałem, że to nie jest sen, chociaż dalej spałem. Czułem, jak w ciemności przemieszczałem się z ogromna prędkością. Zupełnie tak jakbym leciał, chociaż nie czułem oporu powietrza. Nagle, z wielką siłą uderzyłem w jakąś przeszkodę. Odniosłem wrażenie, że była ona w rodzaju wysokiego, betonowego muru. A wskutek tego zderzenia moja głowa i całe ciało rozbiło się na drobne kawałki, jakby było ze szkła. Przemknęło mi jeszcze przez myśl, że za chwilę odczuję ostry, przeszywający ból. Na szczęście nic takiego nie nastąpiło. Czy mógłbyś proszę wyjaśnić co to znaczy, co to było? Może i inne osoby doświadczyły czegoś podobnego? Dziękujemy bardzo za odpowiedzi i pozdrawiamy Was serdecznie. Wiktor i Olivia z synami.

ENKI: Wątpię w to Wiktorze, że ktoś obecny na tej sali miał tego rodzaju wizję. Rozprysłeś się na drobne kawałki. Wiktorze, zaangażowałeś się w pomoc – Nam, a nawet tym, że przepisujesz – sesje. Dobrze to robisz, dobrze przepisujesz i (!) dzięki temu wielu ludzi zaczyna się otwierać, a ty tym przepisywaniem dajesz cząstkę siebie, siebie Wiktorze. To tak jakby kawałek po kawałku – przekazywałeś – ludziom – siebie. Dlatego to ten sen taki był wymowny, że… rozprysnąłeś się na drobne kawałki. Nic ci się nie stało i nic się nie stanie. Dalej będziesz zaangażowany, dalej jeszcze będziesz przepisywał i – dawał – ludziom tę swoją energię. Tyle mogę powiedzieć. Słucham dalej.

Małgorzata: Drogi Enki, czy możesz odpowiedzieć na pytanie czy dwutysięczny dwudziesty rok będzie lepszy dla Polski i dla świata, dla mnie, dla moich najbliższych? Czy ludzie będą lepsi dla siebie nawzajem? Czy wreszcie zacznie się coś zmieniać na lepsze? Dziękuję z góry za odpowiedź. Grażyna z Łodzi.

ENKI: Nie będzie lepszy – ani dla ciebie ani dla… ogółu ludzkiego. Przyszły rok przyniesie zmiany, duże zmiany, ale na gorsze, dlatego że… nową, wybraną przez was partią będzie rządził… no, ci ubrani na czarno. Nie będę wymieniać kto to jest, bo sami doskonale wiecie. Tak, że… nie licz na to, że na coś dobrego się zmieni, bo się nie zmieni. Nie zmieni, tu się nie może zmienić. To będzie – wszystko – przyspieszało – do tego, żeby nastąpiło jeszcze szybsze Oczyszczanie. Słucham.

Małgorzata: Witaj Enki, pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za opiekę i prowadzenie. Chciałam się zapytać czy ziele ostropest jest skuteczne na oczyszczenie wątroby? Agnieszka z Częstochowy.

ENKI: Ja bym tam użył innego ziela, na przykład tego pospolitego, takim, jakim jest jaskółcze ziele, czyli glistnik, albo teraz taki modny, ale skuteczny stał się olej z konopi indyjskich, a ty wymyślasz jakieś tam „ziele skuteczne”. I gdybyś zaczęła zażywać olej z konopi indyjskich, to oczyszcza cały organizm, od głowy po stopy i to – mógłbym – spokojnie – polecić, ale prawdziwy, prawdziwy olej z konopi indyjskich. Słucham dalej.

Małgorzata: Ja tylko chciałam powiedzieć, że minęła godzina i mamy jeszcze pytania. Czy dalej czytamy, czy…?

Lucyna: Nic, tylko segreguj. Jak jest długie, to nie.

Małgorzata: Nie, krótkie.

Lucyna: Krótkie.

Małgorzata: Dobrze. I jeszcze jest prośba. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu nowej pracy oraz abym potrafiła podejmować trafne decyzje w życiu. Mirosława.

ENKI: Zacznij doceniać siebie, swoją wartość. Przestać się bać podejmowania decyzji, to wtedy wyjdziesz na prostą. Nie bać się ludzi, a nie bać się ludzi dlatego, że… zobaczysz – swoją – wartość. Słucham dalej.

Małgorzata: Witam Cię Enki. Chciałam Cię zapytać, co myślisz o produkcie diatomit. Jest to produkt na oczyszczenie i odrobaczanie. Czy to jest dobra firma? Czy w ogóle takie oczyszczanie organizmu ma sens? Dziękuję. Monika.

ENKI: A zacznij Moniko pić jaskółcze ziele, bo… to też ci oczyści cały organizm a nie będziesz musiała korzystać z tych wszystkich usług i… tych, którzy ci tak ochoczo reklamują jako najlepsze na świecie produkty. Zaznaczam: jaskółcze ziele, czyli glistnik, to – zacznij pić na oczyszczenie całego organizmu. Słucham.

Małgorzata: Czy pęknięcia ziemi w Ameryce i Afryce są początkiem pęknięć płyt tektonicznych, czy też jest to objaw innego procesu? Halina.

ENKI: To właśnie jest to, że… Ziemia zaczyna się mocno buntować i pokazuje wam, ludziom czym jesteście: małym pyłkiem, który można w jednej chwili zmieść z powierzchni Ziemi, a tych pęknięć Halino będzie przybywać. Nawet tam, gdzie ich nie było – będą się pojawiać. I popatrz jak to wygląda. Takie pęknięcie i znika z powierzchni ziemi wszystko, co na niej było. Słucham.

Małgorzata: Naukowcy twierdzą, że anomalie [zaburzenia] pogodowe spowodowały zmniejszenie dziury ozonowej. Czy mogę prosić o komentarz tego stwierdzenia? Halina.

ENKI: Zmniejszenie dziur ozonowych – dobre sobie… A ty jak czytasz coś Halino, to czytaj z rozwagą. Wcale się nie pomniejszyły ani nie zniknęły dziury ozonowe. Wręcz przeciwnie, to zaczyna się wszystko powiększać i to też będzie powodować większe – nieprawidłowości – pogodowe i to, co będzie wyczyniać Matka Ziemia. Słucham.

Małgorzata szeptem naradza się z Lucyną co do następnego pytania.

Lucyna: Nie za długie?

Małgorzata: (Nie, takie. Krótkie. Ostatnie). Jak odróżnić śmierć naturalną od tej z Oczyszczania? Czy to ma dla nas jakieś znaczenie? (Małgorzata: To od Joanny pytanie).

ENKI: Joanno, co to ma znów za znaczenie? Przy Oczyszczaniu też w naturalny sposób ludzie będą odchodzić, tylko pomoże w tym zarówno Matka Przyroda, Ziemia, jak i – Syriusz. I My do tego przyłożymy rękę, ale to nie będzie coś, co można nazwać: zabijaniem – bezlitosnym. To będzie – spokojne – Oczyszczanie. Słucham.

Małgorzata: To było ostatnie pytanie jakie przeczytałam, chociaż zostały jeszcze pytania, ale dosyć długie i chyba je już darujemy, bo to są długie pytania. Tak, że to już by było wszystko.

ENKI: Ograniczenie – energii – medium też ma swoje granice, o czym w większości – ludzie – zapominają, a liczy się tylko: „ja, ja i tylko ja”. Myślę, że z tego całego wachlarza, co dzisiaj było wypowiedziane – każdy – znajdzie – dla siebie odpowiedź. Zatem i Ja – Enki, wraz z Syriuszem dziękujemy za to spotkanie i do – przyszłego – roku. Do zobaczenia.

Zebrani na sali: Do zobaczenia.

Liczne oklaski.

Małgorzata: My również bardzo dziękujemy i oczywiście zapraszamy na poczęstunek. Będziemy jeszcze biesiadować przez jakiś czas i będziemy sobie mogli jeszcze pogadać, tak? Zapraszam.

Fundacja The mysteries Of the World

Adres korespondencyjny Fundacji:

The Mysteries of the World
P.O.Box 345 86
Chicago, IL. 60634 – 0586

SEKRETARIAT:

Barbara Choroszy: barbarachoroszy@yahoo.com
Ryszard Choroszy tel: (773)625-1409 & e-mail: ryszardchoroszy@yahoo.com