• No categories

RADIO MISJI FARAON

Zapraszamy do zapoznania
się z Archiwum Audycji
Radiowych pani Barbary
Choroszy – "Radiowe TAJEMNICE ŚWIATA"
- wejdz tutaj
Bezposredni link do radia
www.barbarachoroszyradio.org

Układ kostny

Sesja nr 92, Wrocław , 7 grudnia 2008

PYTANIE: Bardzo dziękuję, kolejne pytanie od Ewy.  Co może być powodem pojawiającej się dolegliwości nóg (problemy z chodzeniem) mojego męża?  Lekarze twierdzą, że to choroba dziedziczna – ja w to nie wierzę.  Czy jest to problem kręgosłupa?  Jak można pomóc?

EN-KI: I masz rację, że w to nie wierzysz – bo taka jest prawda.  Przyczyną tych dolegliwości twego męża jest istotnie kręgosłup, i to dokładniej mówiąc odcinek lędźwiowo -krzyżowy.  Proponuję tobie dobrego terapeutę znaleźć.  Dodatkowo, powinien jeszcze wziąć kilka masaży udrożnienia limfy.  Ale, przede wszystkim – odblokować kręgosłup i wtedy bóle nóg ustąpią.

Sesja nr 106, Mysłowice , 6 czerwca 2010

IWONA: Dziękuję, kolejne pytanie. Witaj drogi En-Ki, od dwóch lat mam problemy z nogami, nie wiem czym podyktowane są zmiany – ból w trakcie chodzenia i w jaki sposób mogę sobie pomóc? Dziękuję z całego serca, Włodzimierz.

EN-KI: I tu też Włodzimierzu proponowałbym tobie zrobić w pierwszej kolejności prześwietlenie tego odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Tam tkwi przyczyna, bo właśnie ten odcinek odpowiedzialny jest za nogi. Ponadto poradzę ci metodę starą jak świat, którą stosować powinieneś. Innym też się to przyda. Otóż – idź do parku, nazbieraj szyszek, takich twardych szyszek. Potem w pudełku postaraj się deptać te szyszki. Po kilku dniach takiej terapii przekonasz się, że twoje dolegliwości się zmniejszą. To nie jest żart – to jest ucisk receptorów, więc zacznij to robić. Słucham.

Sesja nr 191, Brzeziny, 1 grudnia 2013

Aggeusz: Dziękuję, mam następne pytanie. Bo ja z żoną mamy takie bóle kręgosłupa, nisko tutaj, no troszkę mi ostatnio przechodzi, bo chodzę na siłownię to się lepiej czuję, ale żona ma nadal, ma takie bóle. Nawet myślałem, żeby do Pani Lucyny ją namówić na wizytę, bo Pani jest masażystką.

Co dalej? SłuchamEN-KI: Najpierw by trzeba było zrobić prześwietlenie, ale z tego co odbieram u Ciebie, są to stany zwyrodnieniowe, mało ruchu, mało ruchu zarówno u Ciebie jak i u twojej żony. Dam Wam radę obojgu, kiedy będziecie systematycznie to robić, to powiedzmy po miesiącu bóle ustąpią. Otóż, tu chodzi o rozciąganie kręgosłupa, na siłowni to zależy co robisz, bo jeżeli próbujesz rozbudować jak te osiłki mięśnie, to pogłębisz problem kręgosłupa. Trzeba rozciągać, najlepiej to będzie umocować w drzwiach taki drążek rozporowy i na nim się wieszać, zarówno Ty jak i twoja żona po kilka minut dziennie. Przekonasz się, że to pomaga i szybko bóle miną. Zrób to dla waszego wspólnego dobra.

Sesja 195, Brzeziny, 29 czerwiec 2014

Aggeusz: Oj, dziękuję. Mam pytanie odnośnie mojego zdrowia, bo bolą mnie plecy. Nadal ćwiczę tak jak powiedziałeś, wieszam się na drążku i to mi pomaga. Ale jak przestaję ćwiczyć, to ból wraca. Czy możesz mi jeszcze coś doradzić w sprawie pleców? Ból wraca przy garbieniu, a jak ćwiczę, to jest dobrze.

EN-KI: To trzeba ćwiczyć, rozciągać ten kręgosłup, te mięśnie przykręgosłupowe. Na dosyć twardym materacu spać, bo to też bardzo ważne. Jednak unikać takich pozycji gdzie jesteś schylony, bo przecież przy takim garbieniu się, to masz pozycję wymuszoną, wymuszoną dla kręgosłupa. To nic, że jesteś kawał rosłego chłopa, jednak musisz zadbać o swój kręgosłup, bo póki co, to kręgosłup nie jest do wymiany. Dlatego dbaj o niego, ćwicz ile się tylko da, to rozciągaj ten kręgosłup, bo to jest najlepsze lekarstwo. Słucham.

Sesja nr 201, Chicago, 21 wrzesień 2014

Barbara: Witaj Kochany EN-KI. Właściwie moje pytanie nadaje się na sesję prywatną, ale Pani Lucyna niedługo przyjedzie do Stanów, a ja muszę odjechać. W jednej z moich prywatnych sesji pytałam się o mój kręgosłup. Są zmiany zwyrodnieniowe z wypukliną krążka między-kręgowego, dyskopatia. Kupiłam urządzenie zwane Rezonmed. Pomaga i niweluje ból przy prądzie sinusoidalnym, gdy po pięciu dniach zmieniam na prąd impulsowy i zaczynają mnie boleć nogi w trakcie zabiegów i nawet tydzień po zabiegach. Kiedyś rozmawiałam z Tobą o zabiegu operacyjnym. Sugerowałeś mi zabieg laserowy i naświetlania. Już w obecnym czasie wykonywane są różnego rodzaju zabiegi laserowe. Moje pytanie jest: Jaki rodzaj zabiegu laserowego i naświetlania miałeś na myśli i czy te zabiegi są już wykonywane w Stanach i w Polsce? Dziękuję. Ewa.  

EN-KI: Zarówno w Polsce jak i w innych krajach, w Ameryce też zabiegi laserowe już są przeprowadzane. Dotyczą zarówno stanów zwyrodnieniowych jak i dyskopatii. Natomiast laser niewskazany jest wtedy, kiedy jest przepuklina międzykręgowa. W tym przypadku, kiedy się dopuściło do przepukliny, to wtedy potrzebny jest już tylko medyk, który usunie tę przepuklinę. Uważam, że powinnaś się jednak zatrzymać na urządzeniu Rezonmed i jeśli to jest tylko stan zwyrodnieniowy i dyskopatia, to jeszcze zalecałbym rozciąganie kręgosłupa. Chodzi też o to, żeby mięśnie przykręgosłupowe nie uciskały samego kręgosłupa. Mięśnie muszą być miękkie i elastyczne poprzez rozciąganie, takie regularne i można to wypracować. Jak najdalej trzymaj się od chirurga, bo organizm potrafi sobie poradzić. Rezonmed i rozciąganie kręgosłupa. Słucham.

Sesja 210, Wrocław – Chicago, 23-go listopada 2014 roku.

Barbara: Dziękujemy. Kolejne pytanie. Mój syn ma mieć operację kolana w piątek. Czy ta operacja jest konieczna? Kiedyś doznał urazu przesunięcia rzepki. Dziękuję. Kazimierz.

EN-KI: Tak naprawdę jest konieczna, bo z tego co Ja obserwuję potrzebny byłby bardzo dobry taki ogólny chiropraktyk, który potrafiłby ustawić to kolano, a że takiego w waszych okolicach nie ma, więc trzeba się poddać operacji i nie jest to skomplikowana operacja. Ustawią kolano, usztywnią i to się zaleje i ustawi, bo nic nie robić to można dziecko skrzywdzić, a nie o to przecież chodzi. Chcesz dziecku pomóc, więc zgódź się na operację. Słucham.

Sesja 213,Wrocław, dnia 7-go grudnia 2014 roku.

Maciej: (Pytanie czwarte o stan zdrowia). Kochany Wszechświecie, miałem kiedyś pewną kontuzje prawego kolana, no i lekarze usunęli mi niektóre jego elementy, no i mam pytanie: Czy mógłbym poprosić Ciebie, ażebyś przeprowadził małą operację astralną na mnie i zoperował mi te kolano? bo chciałbym być w pełni zdrowy, żeby realizować zadania jakie przede mną czekają. Chcę Tobie, Drogi Wszechświecie jak i innym pomagać. Chciałbym wiedzieć, co robić? Czy zechcesz mi pomóc, czy powinienem raczej szukać pomocy u ziemskich lekarzy? – a tego wolałbym raczej uniknąć.

EN-KI: To co Tobie usunęli zregenerować się nie da, bo to zostało usunięte, ale w żadnym wypadku nie oddawaj się w ręce obecnych medyków. Jeśli chodzi o regenerację kolana, to medycyna idzie powoli do przodu. W pewnym sensie przy pomocy tkanek macierzystych da się to zregenerować, uciętej nogi nie da się, ale tutaj będzie można zastosować plastykę i komórki macierzyste, tylko zaczekaj, przecież zażywasz kolagen. To kolagen dociera do wszystkich komórek twojego organizmu, który jest w dobrej formie. Jeszcze trochę wytrzymasz, a potem kiedy już ta medycyna nowej generacji zacznie zataczać coraz to większe koła, wtedy to oddasz się w ręce takich to nowych medyków. Słucham.

Fundacja The mysteries Of the World

Adres korespondencyjny Fundacji:

The Mysteries of the World
P.O.Box 345 86
Chicago, IL. 60634 – 0586

SEKRETARIAT:

Barbara Choroszy: barbarachoroszy@yahoo.com
Ryszard Choroszy tel: (773)625-1409 & e-mail: ryszardchoroszy@yahoo.com