Sesja 113


Sesja publiczna przekazu telepatycznego nr 113

Szwajcaria, 12-go grudnia 2010-go roku

 

Istota Duchowa – Opiekun Ziemi ENKI odpowiada na pytania za pośrednictwem medium, pani Lucyny Łobos-Brown.

 

Uczestnicy: Lucyna Łobos-Brown, Maria Gritsch, William Brown, Joachim Gritsch (tłumacz) oraz Publiczność zgromadzona na sali.

ENKI: Ja Enki, powitać pragnę w tym kraju was tutaj zgromadzonych. W dalekiej Ameryce powiedziałem – ten kraj będzie moim ostatnim wystąpieniem. I oto jestem na tym publicznym ostatnim spotkaniu. Teraz słów kilka powiem do was zgromadzonych tutaj. Ta sala powinna być pełna po brzegi. Czyżby tylko wam zgromadzonym zależało na ratowaniu Ziemi? A gdzie reszta? Zawsze wiedzieliśmy, że Szwajcaria jest trudnym krajem, bo liczą się tylko pieniądze. Teraz, jak to mówicie, do konkretów przechodzę. My Istoty Duchowe prosimy o wasze serca, o waszą miłość. Ale do tego o co prosimy ciągle jest was za mało. Miłością waszą nie zdołaliśmy otoczyć Ziemi, więc… trzeba zrobić to fizycznie. Tam w Gizie jest mała grupa ludzi, która jest zaangażowana sercem, a cała rzesza ludzka albo się przygląda i czeka na zakończenie, albo ich to nie obchodzi. Rok 2012-ty nie jest wymysłem chorych psychicznie ludzi. Jest rzeczywistością. Zmiany, czy to się wielu osobom podoba czy też nie, będą. Dlatego tak bardzo jest potrzebna wasza pomoc. Niestety, żeby wykopać Tego, na którym nam zależy – Faraona, my jako Istoty Duchowe nawet przy pomocy tych Bytów z Kosmosu, bez waszej pomocy – nie jesteśmy w stanie tego zrobić, więc co jest potrzebne? Wasza mamona. Patrząc na wasze sakiewki do biednych one nie należą. Tam za drzwiami stoi taka mała piramida i czeka na wsparcie. Mnie, jako Istocie Duchowej wstyd jest mówić coś takiego, lecz skoro istoty ludzkie, bo ten przekaz telepatyczny pójdzie w eter, same nie myślą, to trzeba powiedzieć. No dobrze, to w takim razie piramida stąd wyjdzie pełna tych waszych papierków. Dosyć tego mojego biadolenia i będziemy zaczynać. Pierwsze pytanie poproszę.

Pytanie: Drogi Enki, dziękuję Ci z całego serca za to spotkanie i za ten piękny wiosenny dzień. Czy zechciałbyś powiedzieć kilka słów o miejscu, w którym się znajdujemy i dlaczego właśnie tutaj to sympozjum zostało zorganizowane?

ENKI: Pewnie, że powiem o tym miejscu w Szwajcarii. Już od średniowiecza i wcześniej to miejsce było znane. Było schronieniem dla ściganych przez różnego rodzaju prawa – tak to nazwijmy. Tutaj znajdowali schronienie przed prześladowaniami a zwłaszcza kiedy była Inkwizycja. Teraz też chętnie do tego miejsca zjeżdżają ludzie i przeprowadza się tutaj różne interesy. Szwajcaria nie jest aż tak szczególnym miejscem. Jest bezpiecznym miejscem. Powiedzmy ma dobre położenie geograficzne i dalej obowiązuje to prawo ochrony dla prześladowanych, dlatego też wielu się tutaj zjechało. Ponadto dlatego, że jest tutaj sporo innych nacji, to – to spotkanie pójdzie w świat, dlatego to spotkanie jest dzisiaj właśnie tutaj zrobione. Słucham dalej.

Pytanie: Jak się Słońce będzie zmieniało w następnych latach?

ENKI: Tych lat za dużo nie zostało. Jak liczyć potrafię, a potrafię, to dwa lata. Największa czynność Słońca będzie przypadać na koniec roku 2012-go. Jak myślisz istoto ludzka, dlaczego tak bardzo chcemy, żeby ratować Ziemię? Osłonić pierścieniem energetycznym? Po to, żeby was ratować, was istoty ludzkie. Wypowiedzieć słowo „ciekawa jestem”, albo „ciekawy jestem” – jeśli osłony nie będzie, to nie zaspokoisz istoto ludzka tej ciekawości – nie zdążysz. Jeśli Ziemia nie otrzyma zabezpieczenia, to pod koniec 2012-go roku ty istoto ludzka nie zdążysz zaspokoić swojej ciekawości odnośnie Słońca. Słucham.

Pytanie: Przyszłość naszego świata jest w bardzo krytycznym stanie. Wiele wiadomości przez przekazy telepatyczne było przekazane. Czy rzeczywiście sytuacja jest poważna?

ENKI: Odpowiadam. Tak jak mówiłem wiele razy – los Ziemi i was samych znajduje się w waszych rękach. Sytuacja nie jest krytyczna, bo mamy jeszcze czas. Kiedy ludzie mocno wezmą sobie do serca tę sprawę, to dokopać się do celu można bardzo szybko. Potem już w miarę spokojnie można czekać na rok 2012-ty. Słucham.

Pytanie: Dalej jeszcze to samo pytanie. Inni mówili o krzepiących rzeczach, na przykład Kreon.

ENKI: A czy Ja mówię o nie krzepiących? Weźcie się do pracy, a nie tylko czekać – „a może przylecą z góry i wszystko za nas zrobią?”. Istoty ludzkie, jeżeli chcecie czekać to proszę bardzo. Jeśli chcecie słuchać tych, którzy mówią, że nic się nie wydarzy, to słuchajcie. Macie Nasz kod genetyczny w sobie, dlatego zabiegamy o to, żebyście przetrwali. Tak więc… czy Ja straszę, czy proszę o pomoc? Słucham.

Pytanie: Chodzi o Hales-Amenti. Czy one już zostały znalezione? To jest pierwsze pytanie.

ENKI: A co jest ważne w tej chwili? Znalezienie tego o czym piszesz, czy zabezpieczyć Ziemię i wykopać w pierwszej kolejności Budowniczego Piramidy? Są dwie możliwości – otoczyć Ziemię miłością wszystkich ludzi, albo wykopać Budowniczego. Bardziej prawdopodobne jest to drugie, bo co do miłości to można postawić ogromny znak zapytania. Tak więc… skupcie się na konkretach.

Pytanie: To jest dalszy ciąg poprzedniego pytania, jaką rolę grają Amenti w procesie Nibiru, Cheopsa i Słońca?

ENKI: Amenti, dobrze, zobaczę co jeszcze usłyszę podczas dzisiejszego spotkania. Muszę jeszcze prościej wam tłumaczyć – Świątynia, Grobowiec, potem Sarkofag. Co jeszcze prościej można powiedzieć? Zabezpieczenia same się uruchomią, już bez waszej pomocy.

Pytanie: Dlaczego tak mało ludzi jest w tym projekcie zaangażowanych?

ENKI: To postaraj się istoto ludzka o więcej tych słów „dlaczego“. Wszystkie fundacje są otwarte i wszystkie fundacje z radością przyjmą całą rzeszę ludzką. Dlaczego w nich nie jesteście? Wstąpcie, albo zastąpcie tych, którzy są obecnie. Może według waszego rozumowania ci obecni są nieudolni? – więc… wszystkie fundacje, a nie ma ich za dużo, oddadzą prowadzenie tym, którzy wiedzą jak uratować Ziemię. Słucham.

Pytanie: Jak to jest z powiedzeniem, że Szatan w 2012-tym roku będzie się wcielał?

ENKI: Jeszcze tak wielkiej bzdury nie słyszałem. Gdzieś to istoto ludzka „wykopała“? A co ci ten Szatan zrobił? Następne pytanie.

Pytanie: Czy chodzi w Projekcie Cheops o wznowienie misterium Ozyrysa?

ENKI: I tak to można nazwać, bo Ozyrys jest w Gwiazdozbiorze Oriona. Był i jest czczony kiedy była budowana Piramida. Skoro Ozyrys to Orion, a Orion współpracuje albo pomaga Ziemi, to ma połączenie i Ozyrys wam nic złego nie zrobi. Słucham.

Pytanie: Czy Echnaton i Tutenchamon są następcami Ozyrysa?

ENKI: Ponoć, to co wiem, Istoty Duchowe jak i wy też, posiadacie duszę nieśmiertelną. „Wykopywać“ z tak zwanych stołków to tylko wy potraficie. W Świecie Duchowym tego nie ma. Ozyrys pozostanie Ozyrysem i nikt mu tego tytułu nie zabierze. Słucham.

Pytanie: Jak mogę wspierać projekt oprócz finansowych możliwości?

ENKI: Jak się zaczną prace, to zapraszam do fizycznej pracy – do Gizy. Tam będziesz się istoto ludzka spełniać. Głównymi pracownikami przy kopaniu będą Egipcjanie, a wam pozwolą nosić ziemię. Słucham.

Pytanie: Proszę Cię Enki o wsparcie podczas podróży po Egipcie przy końcu stycznia.

ENKI: Jak poprosisz ładnie to i opieka będzie. Ja odchodzę tylko z tych publicznych przekazów telepatycznych. Pomocą dla was prywatnie dalej będę.

Pytanie: Czym jest żywy kamień?

ENKI: Nawet kamienie, które spadają z Kosmosu, czyli te meteoryty, które nie do końca się spalą w atmosferze ziemskiej przestają być żywe. Pierwsze słyszę… Naprawdę mądrzy tutaj jesteście albo czytacie za dużo. Żywy kamień? Woda żywa – zgodzę się… ale kamień?  Słucham dalej.

Pytanie: Kim był Chufu i Cheops w czasach Atlantydy?

ENKI: I tutaj, gdybyś istoto ludzka mieszkała w Polsce, to zaprosiłbym cię na sesję osobistą, bo mogłaby to być rozległa odpowiedź i okazałoby się, że ty też tam byłaś istoto ludzka. Krótko powiem – byli kapłanami… w piramidzie, bo tam była piramida… złotem pokryta i była świątynią. Tam właśnie oni służyli. Słucham.

Pytanie: Jakie możliwości poza finansowymi są pomocne?

ENKI: Mamona to jedno, mamona to dwa, trzy – nie bać się pojechać do Egiptu. Tam są ludzie ucywilizowani, nie dzikusy. Pomóc im w tej ciężkiej pracy. Oni też tam umieją wyciągać z waszych kieszeni mamonę – i dobrze.

Pytanie: Cieszymy się, że nie jesteśmy sami i możemy liczyć na Twoją pomoc. Chcemy się zapytać Ciebie, kiedy możemy liczyć na Twój przyjazd?

ENKI: Gdzie, do Egiptu czy tutaj? Jeśli chodzi o Egipt to „wpadam“ tam każdego dnia. Ponadto, od tego obowiązku prezesowania w fundacjach jestem uwolniony. Jestem na urlopie do 2012-go roku. W sprawach tych takich „urzędowych“ zastąpi Mnie Marduk. On już będzie wiedział jak z nimi „potańczyć“.

Pytanie: Słyszałam o ludziach, którzy przez swoją pracę umysłową mogą pomóc zenergetyzować piramidy, na przykład pani Ester Vogt. Jakie ona ma znaczenie?

ENKI: Życzę powodzenia z całego serca. Niech działa. Słucham.

Pytanie: Czy Pan Kosmos jest identyczny z Brahmą?

ENKI: Czyżbym był nazwany Panem? Enki jestem. Różnie mnie już nazywano. Jestem po prostu Opiekunem Ziemi i waszym też. Dlatego wierzcie w co chcecie, albo zaufajcie. Wolną wolę posiadacie.

Pytanie: Budula się pyta, jaka jest jego rola do podparcia Projektu w tej chwili?

ENKI: Do podparcia, czy do pomocy? Projekt się jeszcze nie wali. Może troszkę kuleje, bo ma zbyt mało wsparcia, ale mogę powiedzieć, że wszystko jest zgodnie z planem i wiem, że przebudzenie wasze nastąpi i pomoc też.

Pytanie: Czy wulkany w Niemczech są niebezpieczeństwem?

ENKI: Nie, ale nie tak do końca nie. Jeśli dojdzie nawet do częściowego przebiegunowania to mogą się stać niebezpieczne. Wiadomo, że przy takim przebiegunowaniu przesuwają się płyty tektoniczne. Co to jest – tłumaczyć nie muszę… więc… jest rada, o której już mówiłem.

Pytanie: Do czego był potrzebny Sfinks i kiedy był wybudowany?

ENKI: Powiedzmy… był to kaprys tych, którzy przybyli z Atlantydy po to, aby wybudować najpierw Strażnika, a potem dopiero Znak Czasu, czyli Główną Piramidę. Sfinks towarzyszy ludziom od dawna – był na Atlantydzie, a potem został wybudowany w Gizie. Spełniał różną rolę tu w Gizie – od miejsc modłów, spotkań, odpoczynku, do połączeń galaktycznych. Teraz wejścia są „zabite deskami” i nikt tam nie ma dostępu. Na razie.

Pytanie: Czyją reinkarnacją był Leonardo Da Vinci?

ENKI: Wybitne jednostki, które były, są i będą, przybyły z Nibiru, czyli Anunnaki.

Pytanie: Jaki będzie powód w 2011-tym roku erupcji na Słońcu?

ENKI: Spowodowane to już jest zbliżającą się Planetą, która cyklicznie obiega Układ Słoneczny. Dzisiaj nazywana Planetą X. Działa przecież na wszystkich – na Ziemię już też. Kiedy Słońce będzie najbardziej czynne, wtedy zrówna się ze Słońcem. Resztę poszukaj w mądrych książkach.

Pytanie: Jaką funkcję ma Wielka Galeria w Wielkiej Piramidzie?

ENKI: Po to, żeby na noszach wciągnąć do Komnaty Króla – Budowniczego, bo tyle godności to się mu należy. Słucham.

Pytanie: Kim są 144 tysiące ludzi, którzy mają zostać na świecie? Dlaczego jest ich tylko tyle i dlaczego wszyscy o nich mówią?

ENKI: Może zaokrąglę – z każdego pokolenia, z każdej rasy. To jest podane w przenośni, chociaż tak też się stać może, czyli… jeśli ludzie chcą mieć Ziemię i przeżyć muszą się wziąć do pracy, a potem rzeczywiście może się spełnić to z Apokalipsy. Słucham.

Pytanie: Jeżeli Pismo Święte jest sfałszowane i niezrozumiałe dla dzisiejszych ludzi, to jakie punkty w Piśmie Świętym są najważniejsze dla człowieka w dzisiejszym czasie i gdzie mogę się o tym dowiedzieć?

ENKI: Jak masz dojście istoto ludzka i chcesz przeczytać prawdziwą Biblię, to jedź do Watykanu. Tam w podziemiach jest ta prawdziwa. Nigdy nie powiedziałem, że Biblia jest w całości sfałszowana i proszę Mi nie wkładać w me usta albo umysł czegoś, czego nie powiedziałem. Jest zmieniona, to fakt. Natomiast… wiele faktów jest nie zmienionych, a Biblii nie czyta się jak kryminał, tylko sercem i rozumem, i można ją zrozumieć.

Pytanie: Czy księga Henoha jest prawdą?

ENKI: Każda poważna księga jest przekazywana i spisywana przez istotę ludzką. Żeby była zrozumiana, bo często mówimy trudnym językiem, to pisarz może złagodzić tak, żeby była zrozumiała. Z każdej księgi wybierasz to, co przyjmuje twój umysł. Z tej księgi też.

Pytanie: Kochany Enki, ostatnio mówi się w Niemczech, że sytuacja gospodarcza się poprawiła.  Czy to jest prawdą, czy też „mydleniem oczu“?

ENKI: Następna bzdura, którą słyszę dzisiaj. Będzie gorzej – a nie, że sytuacja się poprawia. Skoro wali się wielki kolos, jakim jest Ameryka, to jakim cudem ten mały pionek ma teraz być silnym, więc… trochę rozsądku w tym słuchaniu tego co mówią. Słucham.

Pytanie: Jaka jest sytuacja Euro obecnie?

ENKI: No cóż, politykiem to Ja nie jestem i na mamonie też się nie znam, ale chcieliście prawdopodobnie tego zjednoczenia… Tak dobrze miało być, miało być jedno wielkie zjednoczone państwo, a teraz wszyscy narzekacie na to zjednoczenie. Euro i wasze szwajcarskie pieniądze, i dolary wytrzymają do 2012-go roku, a potem… No cóż, zobaczymy.

Pytanie: Jak można pomóc osobom zamkniętym na wydziałach psychiatrycznych i jak do tego doszło, że się w takim stanie ci ludzie znaleźli?

ENKI: Często medycy idą po linii najmniejszego oporu, jeśli chodzi o te zmiany w zachowaniu. Szybko można zaszufladkować psychicznie chorych. Najczęściej są to ludzie wrażliwi, którzy otrzymują przekazy i nie mogą sobie z tym poradzić. Wtedy uciekają się do medyków, a medycy już sobie z nimi „dobrze radzą“. Ci pseudo-chorzy psychicznie po 2012-tym roku będą leczeni, ale tak naprawdę. Trzeba teraz podejść do nich z miłością, szacunkiem i ze zrozumieniem. Słucham.

Pytanie: Czy istnieje możliwość (jest tutaj fotografia) pomóc mojej przyjaciółce w sprawie raka? 

ENKI: Zawsze istnieje możliwość pod warunkiem, że dwie strony będą ze sobą współpracowały.  Chora, przede wszystkim… musi uwierzyć, że będzie zdrowa. Można już zacząć działać energetycznie – jest młoda, jest w niej chęć do życia, dlatego przy takiej wydatnej pomocy ma szanse z tego wyjść. Słucham.

Pytanie: Jak mogę otworzyć swoje serce jeszcze bardziej?

ENKI: A przyznajesz się, że jest zamknięte? Patrz w niebo, patrz w Gwiazdy, uwierz w Boga – Tego Prawdziwego, Żywego. Wtedy twoje serce samo się otworzy. Zaproś też Boga do swego serca i to wszystko.

Pytanie: Jaka jest karma Szwajcarii i jak wpływa na nasze życie?

ENKI: Czy mam policzyć w procentach? To powiedzmy… skłamałbym gdybym powiedział sto procent, bo nie ma nigdzie takiej idealnej karmy, ale powiedzmy w pięćdziesięciu procentach. Jeszcze żeby trochę mniejszym bogiem dla was była mamona, to jeszcze te procenty by się podniosły. Zyskujecie ten plus za to, że pomagacie uchodźcom, więc… postarajcie się o te następne procenty.

Pytanie: Jaka jest rola obcokrajowców w Szwajcarii?

ENKI: Taka sama jak i wasza. Czy to inny człowiek? Czy to dlatego ma być gorszy, że jest cudzoziemcem? A czy Ziemia nie jest twoją wielką ojczyzną? Dzisiaj jesteś tutaj, a wczoraj mogłaś istoto ludzka być w Afryce, więc… popatrzcie na tych cudzoziemców jak na ludzi i dajcie im trochę szacunku.

Pytanie: Mam dziecko i wiem, że wraz ze zmianami energetycznymi na Planecie powinien się zmieniać system kształcenia. Kiedy to nastąpi i jak można przyśpieszyć te zmiany?

ENKI: To jest cykl, którego nie da się przyśpieszyć, nie da się opóźnić. Jest pewne, że od 2013-go roku na Ziemi będą się już pojawiać zmiany – korzystne zmiany. Ale na to… też jest potrzebny czas. Nie stanie się to nagle. Zacznijcie już nad swoim rozwojem pracować.

Pytanie: Słyszałam z wielu źródeł, że są w Szwajcarii podziemne bazy wojskowe, pomimo że Szwajcaria uznawana jest za neutralną.

ENKI: Gdybym zaczął wymieniać kraje, gdzie są te… powiedzmy „kwatery“, to by ci wszystkie włosy wypadły istoto ludzka. Nie ma takiego kraju, gdzie by ich nie było. A w tym waszym neutralnym kraju… Szwajcarii, powiedzmy grzecznie, są to „kwatery ćwiczebne“. Słucham.

Pytanie: Jakie jest znaczenie Szwajcarii w zmianach na Planecie?

ENKI: Jak każdego innego kraju. Szwajcaria może się popisać powiedzmy tym i być na czołówkach gazet kiedy powiecie – to my wykopaliśmy Faraona. I flaga wasza może zawisnąć nie na Piramidzie, ale na tym wysypisku ziemi, gdzie był pochowany Faraon. Tak że sami widzicie, nie biją się wszyscy, żeby być pierwszymi.

Pytanie: Architekci Piramidy Cheopsa mieli powiązanie z Bogami i znali przyszłość. Czy wybudowaliby Piramidy, gdyby wiedzieli, że człowiek nie mógłby ich uruchomić?

ENKI: Wszystko było przewidziane… od chwili, kiedy Istoty z Atlantydy postawiły nogi na tym centralnym punkcie osi Ziemi. A było już kilku takich, co budowali Piramidy i gdybyśmy wiedzieli, że się nie uruchomi Piramid, to po co by było tyle zabiegów? Ten Główny Agregator musi być uruchomiony – i będzie.

Pytanie: Człowiek jest wolny w swoich decyzjach. Czy duch zawsze będzie wolny i czy kiedyś stanie się częścią Boskiej Jedności?

ENKI: Daleka jest droga twoja istoto ludzka do tej części Boskości. Wszyscy by chcieli – „raz i do nieba”. Nie ma tak, najpierw oczyszczanie, doskonałość, a potem dopiero ta Świetlista Planeta Boga, więc… istoto ludzka nie licz na to, że to jest twoje ostatnie zejście. Jeszcze się trochę na tej Ziemi pouczysz, tak jak wy wszyscy. Słucham.

Pytanie: Z wykopaniem Cheopsa powinna być ukazana prawda o stworzeniu człowieka, reinkarnacji i przeszłości naszej kultury. Czyż nie tak?

ENKI: Będzie ukazana, możesz być tego istoto ludzka pewna, bo wszystko jest zapisane na tablicach, które są schowane w Grobowcu Budowniczego Piramidy. Wtedy świat ujrzy Prawdę, a stać się to może w bardzo krótkim czasie. To co z tą flagą waszą… szwajcarską tam w Gizie? Jakoś nie słyszę i nie widzę zapału waszego… Dobrze, zaczekamy.

Pytanie: Czy istnieje możliwość wpłynięcia Istot Duchowych Wysoko Rozwiniętych na decyzję doktora Hawassa?

ENKI: To znaczy, że Ja jestem „nisko rozwinięty“ – tak? A co My robimy cały czas, nie naruszając jego wolnej woli? Przecież to co widzieliście, co kopią, to on kopie. Historia jeszcze tego nie znała za życia Hawassa. Czasu mamy jeszcze na tyle wystarczająco, że Hawass zrobi jeszcze bardzo dużo dobrej pracy. Słucham.

Pytanie: Jak mogę wyleczyć chorobę politenistyczną?

ENKI: Żebym to Ja jeszcze znał łacinę… Dobrze, że jeszcze odbieram Energię. Jeśli zaufasz istoto ludzka, to jest takie ziele, które jest nie bardzo przychylnie przyjmowane przez medycynę, a nazywa się ono jaskółcze ziele. To ziele usuwa wszystko co jest niewłaściwe w organizmie. Trzeba tylko trochę czasu, więc zacznij pić.

Pytanie: Jak można się wyleczyć z choroby tarczycy i choroby Macedowa?

ENKI: Zacznij od zwykłej jodyny, pięć kropli dziennie. Powinno pomóc. Masz za mało jodu, więc bierz się do pracy i leczenia.

Pytanie: Proszę się ustosunkować do żywienia optymalnego, którego autorem jest doktor Jan Kwaśniewski. Jaką rolę w dotarciu do Piramidy odegra ten wielki doktor?

ENKI: Co do samej diety tego doktora nie ma przeciwwskazań. Jest dobra, ale jeśli chodzi o inne sprawy duchowe, które dotyczą tego doktora, to tutaj na forum publicznym nie odpowiem. Mogłoby to zaszkodzić jemu samemu. Słucham.

Pytanie: Czy program budowy bunkrów w Rosji jest spowodowany tym, że Planeta Nibiru jest już widoczna?

ENKI: Nie wyglądają na takich, żeby budowali schrony dla rozrywki. Zarówno oni, jak inni naprawdę zaczynają się bać. Ale wierzcie Mi, że chociaż jesteście silni, neutralni jako Szwajcaria, to do tych bunkrów was nie przyjmą, więc działać trzeba inaczej. Słucham.

Pytanie: Kim jest Pan Zastępów, Który ma nawiedzić Ziemię i nas zaprosić na „ucztę zbawionych, złożoną z tłustego mięsa i szpiku oraz z czerwonego wina“. Co to są te „zastępy” i kiedy to nastąpi?

ENKI: Pan Zastępów, tak jak został nazwany, na Ziemi już jest. Na Ziemię już przybył w 1914-tym roku. Jest jako Istota Duchowa i nazwany jest Księciem Pokoju. Tak – Książę Pokoju. Ale pierwsze słyszę, żeby zapraszał na ucztę przy stole zastawionym mięsiwem wszelakim. Na taką ucztę – nie, na duchową – tak.

Pytanie: Czy rzeka Ren może być niebezpieczna dla Szwajcarii?

ENKI: Jak każda inna rzeka. Kiedy doszłoby, ale nie dojdzie do przebiegunowania, wtedy także góry mogą być niebezpieczne. Tak więc… bez paniki. Słucham.

Pytanie: Dlaczego ludziom brakuje tej świadomości, iż pomimo wielu znaków na Ziemi tak niewielu ludzi stara się coś zmienić w życiu dla siebie i dla innych?

ENKI: Odpowiedź jest prosta. Co ludzie w większości myślą: „JEST PROSTE – MNIE TO NIE DOTYCZY“. „Przecież ja nic złego nie robię, żebym miał pomagać. Niech pomagają ci, którzy mają coś na sumieniu”. A niech Mi ktoś powie, albo podniesie tutaj rękę do góry, kto nie ma nic na sumieniu? Dziwne – nie ma nikogo?

Pytanie: Jak można pomóc duszom, które znajdują się tutaj w tym Zamku?

ENKI: Wcale nie musicie już pomagać –  same sobie pójdą. Czekały na to sympozjum. To nie był żart, one naprawdę chciały odejść i odejdą. Słucham.

Pytanie: Czy wibracje muzyczne dzisiaj na tej Sali, miały charakter oczyszczenia i podniesienia nas na wyższe wibracje?

ENKI: Do podniesienia was tutaj zgromadzonych w tej sali potrzeba trochę czasu. Muzykom składam ogromny pokłon i słowa podziękowania. Dzięki waszym pięknym utworom mogłem odprowadzić te dusze, które tutaj były, więc muzyka pomogła tym, którzy byli tutaj więźniami. Wy natomiast cieszcie się, że byliście tutaj pośrednikami. Raz jeszcze dziękuję muzykom. Słucham.

Pytanie: Kochany Enki, dlaczego pomimo tych wielu Twoich próśb tak niewielu ludzi jest zaangażowanych w ratowaniu nas, naszych rodzin, naszych dzieci? Kto blokuje, lub co blokuje ludzkie myśli i dlaczego?

ENKI: Nikt i nic wam nie blokuje. Od dwóch tysięcy lat korzystaliście i korzystacie z rozumu i wolnej woli. W takim razie, skoro wam nie zależy na życiu, to pomyślcie o swoich dzieciach, wnukach – może one chciałyby żyć? To jest Moja odpowiedź.

Pytanie: Drogi Enki. Jesteś najsympatyczniejszą Postacią antycznych czasów. Podziwiam Twój trud, który włożyłeś w dzieło stworzenia człowieka i opiekę nad nim. Mam nadzieję, że kiedyś będziesz z nas dumny. Dziękujemy za przybycie do Szwajcarii.

ENKI: Miło słyszeć takie słowa podziękowania. Gdybyśmy – mówię My – bardziej przyłożyli się do waszego doskonalenia, to dzisiaj byście byli doskonali. A myśmy chcieli, abyście wy do tej doskonałości dochodzili sami. Słucham.

Pytanie: Kochany Enki. Dziękuję za te piękne dary od Ciebie, za te wszystkie lata opieki nad nami, doradzania, powiadamiania i prowadzenia nas za rękę. Prowadź nas dalej. Zrobimy wszystko co w naszej mocy. W imieniu wszystkich, ja – Maria i Joachim ogromnie dziękujemy.

ENKI: A Ja już myślałem, że dzisiaj nie będzie w stanie nic Mnie zaskoczyć. A tu wystarczyło kilka ciepłych słów i Ja już „mięknę“. Pewnie, że będę pomagał i to każdego dnia. Przyrzekam wam – zrobimy wszystko wspólnie aby Planeta stała się taką, jaką życzy sobie Bóg, czyli Klejnotem.  Dziękuję. Ja Enki, zawsze będę z wami, kiedy tylko Mnie zawezwiecie.

Fundacja The mysteries Of the World

Adres korespondencyjny Fundacji:

The Mysteries of the World
P.O.Box 345 86
Chicago, IL. 60634 – 0586

SEKRETARIAT:

Barbara Choroszy: barbarachoroszy@yahoo.com
Ryszard Choroszy tel: (773)625-1409 & e-mail: ryszardchoroszy@yahoo.com